Czarni pokazali charakter. Wygrali w dziewięciu!

Czarni wygrali kolejny mecz w tym sezonie. Tym razem pokonali drużynę Błękitnych Ropczyce. Spotkanie było pełne emocji. Nasi zawodnicy wygrali grając w dziewięciu. Nie popisał się dzisiaj sędzia, który w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach wyrzucił z boiska Stelmacha.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od spokojnego wyczekiwania przeciwnika. Dopiero w 10 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Rodak, jednak nie pokonał bramkarza. Dwie minuty później gospodarzy uratował Gajda zatrzymując świetną akcje gości.

Emocje zaczęły się w 20 minucie gdy czerwona kartkę otrzymał Gabryel. Napastnik został sprowokowany i uderzył przeciwnika. Sędzia w tej sytuacji nie mógł się zachować inaczej. Jeszcze nie wiemy ile może potrwać ewentualne zawieszenie naszego zawodnika.

Po tej sytuacji mecz się nieco ożywił, ale żadna drużyna nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji.

Świetnie drugą część spotkania rozpoczęli Czarni. W 45 minucie Wójtowicz zdobywa bramkę po kapitalnej asyście Wyderki. Chwilę wcześniej Artur trafił w słupek.

Gospodarze osiągnęli swój cel. Strzelili bramkę grając w dziesięciu. Po tym golu Czarni nieco się cofnęli, jednak kontrolowali mecz. Prawdziwy dramat przeżył kilka minut później Stelmach. Najpierw został sfaulowany, odnosząc kontuzję, a w 49 minucie schodząc z boiska ( miał zostać zmieniony przez Kurdziela) otrzymał bardzo kontrowersyjną kartkę. Sędzia uznał że Kuba zbyt wolno opuszczał plac gry i wyrzucił go z boiska, pokazując mu drugi w ciągu dwóch minut żółty kartonik.

Po tym zajściu gospodarze się cofnęli licząc jedynie na kontry. Do końca meczu dzielnie się bronili osiągając świetny jak na te okoliczności wynik. Na szczególne uznanie zasługuje świetna postawa Gajdy oraz Szostaka, którzy grali z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem.

Drużynie gratulujemy charakteru i 3 punktów i liczymy na równie dobry wynik w Mielcu.

Szostak, Szarek, Gajda, Żychowski, Żygłowicz <C>, Wyderka, Mitoraj, Stelmach, Wójtowicz (Kurdziel 73’), Rodak, Gabryel

Cz. kartki: Gabryel 20’

Stelmach 49’ (za drugą żółtą)