Kolejne zwycięstwo Czarnych! Gryf Mielec pokonany

Czarni Jasło w 17 kolejce Podkarpackiej Ligi Juniorów po bardzo dobrym meczu pokonali na wyjeździe Gryf Mielec 4:1. Bramki dla Naszej drużyny zdobyli Rodak (dwie), Konieczny i Mikołajewicz.

Podopieczni Tomasza Maczugi spotkanie rozpoczęli źle. Już w 5 minucie przegrywali 0:1, kiedy to Kiszkę pięknym uderzeniem zza pola karnego pokonał Tyrpa. Na szczęście były to złe miłego początki, gdyż kilka chwil później Rodak w sytuacji sam na sam doprowadził do wyrównania.
Mimo dużej przewagi Nasz zespół nie potrafił  udokumentować tego golem dającym prowadzenie, natomiast gospodarze straszyli bardzo groźnymi kontratakami. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Skuteczność przyszła, podobnie jak przed tygodniem z Siarką Tarnobrzeg, dopiero w drugiej połowie. Kapitalną zmianę dał Wojciech Koś, który napędzał niemal każdą akcję Czarnych Jasło.
W 49 minucie za sprawą będącego ostatnio w świetnej formie strzeleckiej Rodaka mieliśmy już 2:1. Wspomniany Koś minął kilku zawodników w środkowej strefie boiska i zagrał do Frączka, a ten podaniem „w uliczkę” odnalazł Naszego kapitana i wyszliśmy na prowadzenie.
Czarni mieli zdecydowaną przewagę. Ogromne zagrożenie sprawiali również ze stałych fragmentów gry, a przede wszystkim z wrzutów z autu, które wobec wąskiego boiska w Mielcu powodowały ogromne zagrożenie pod bramką gospodarzy.
W 68 minucie Czarni podwyższyli prowadzenie. Żygłowicz zagrał kapitalną długą piłkę do Rodaka, który stanął oko w oko z bramkarzem lecz Bartek mimo, że mógł ustrzelić hat-tricka zdecydował się jeszcze dograć do Koniecznego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.
Na 8 minut przed końcem meczu rywali dobił kolejny rezerwowy, Dawid Mikołajewicz, który ładnym strzałem po długim słupku ustalił wynik meczu na 4:1. Asystę przy tym golu zaliczył Koś.

Kapitalne zmiany, kapitalne akcje, kapitalni Czarni. Tak w skrócie można opisać to spotkanie. Podopieczni Tomasza Maczugi zdecydowanie zasłużyli na 3 punkty prezentując przede wszystkim świetny styl.
Teraz myślami jesteśmy już przy Izolatorze Boguchwała, który podejmiemy za tydzień. Celem oczywiście 3 punkty!

Skład: Kiszka – Szarek, Gajda, Pykosz, Żygłowicz – Wyderka, Stelmach, Przewoźnik (62’ Konieczny) – Rodak (75’ Mikołajewicz), Frączek (90’ Urbanek), Gabryel (46’ Koś)

Strzelcy bramek

5' 1-0 KACPER TYRPA
12' 1-1 BARTŁOMIEJ RODAK
49' 1-2 BARTŁOMIEJ RODAK
68' 1-3 KACPER KONIECZNY
82' 1-4 DAWID MIKOŁAJEWICZ