Nieudana inauguracja sezonu. Czarni przegrywają w Rzeszowie

Czarni Jasło od porażki 0:4 ze Stalą Rzeszów rozpoczęli sezon 2016/2017. Okoliczności tego meczu przypominały start poprzedniego sezonu i wyjazd do Tarnobrzega. Podobna sytuacja kadrowa, rywal z czołówki i taki sam rezultat.

Pierwszy kwadrans meczu to w miarę wyrównany pojedynek. Żadna z ekip nie potrafiła poważnie zagrozić bramce przeciwnika. Wszystko zmieniło się w 20 minucie, kiedy Michał Presak spóźnił się z wyjściem do piłki i sfaulował w polu karnym napastnika gospodarzy. Sędzia nie mógł inaczej postąpić jak wskazać na „wapno”. Rzut karny pewnym strzałem na gola zamienił Kojder.
Od tego momentu rzeszowianie śmielej zaatakowali. O wiele więcej pracy miał Nasz golkiper, który kilka razy popisał się skutecznymi interwencjami. Czarni starali się odpowiedzieć, lecz jedynie ze stałych fragmentów gry. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Stal Rzeszów 1:0 Czarni Jasło .

Początek drugiej połowy to zdecydowana ofensywa gospodarzy. Czarni Jasło zostali zepchnięci do głębokiej defensywy i tylko ogromnemu szczęściu oraz indolencji strzelających wynik pozostawał niezmienny. Jaślanie jakimś cudem przetrwali ten napór i stopniowo przejmowali inicjatywę. Kiedy wydawało się łapiemy wiatr w żagle, zostaliśmy brutalnie sprowadzeni na ziemię. Przewoźnik został powalony na 18 metrze na ziemię lecz sędzia nie dopatrzył się faulu i kontynuował grę. Wykorzystali to gospodarze, którzy szybko ruszyli z kontrą i w sytuacji „dwa na jeden” bez problemu poradzili sobie z Kiszką. Ta bramka w zasadzie „zamknęła” mecz. Piłkarze Stali grali bardzo pewnie wykorzystując jeszcze dwie sytuacje i ustalając końcowy wynik na 4:0.

Podopieczni Tomasza Maczugi zaliczyli falstart na początek, jednak zdajemy sobie sprawę z klasy rywala i sytuacji kadrowej Naszej drużyny. Wierzymy, że to złe miłego początki i czekamy na dobry występ już za tydzień w Tarnobrzegu.

SKŁAD: Presak(46’ Kiszka) - Szarek, Gajda(46’ Koś), Pykosz, Konieczny - Wyderka, Przewoźnik, Żygłowicz, Mikołajewicz(73’ Urbanek) – Frączek, Rodak (C)