Ostatnie mecze u siebie w tym sezonie za nami. Pożegnanie rocznika 1998

Za nami mecze z Resovią Rzeszów i Błękitnymi Ropczyce - dwa ostatnie spotkania przed własną publicznością w tym sezonie. Dla 10 zawodników z rocznika 1998 były to mecze szczególne, gdyż tym sezonem żegnają się z piłką nożną na szczeblu juniorskim. Nasi gracze powiedzieli „do widzenia” w fantastyczny sposób: z pewnością do końca życia będziemy wspominać gola Mariusza Szarka dającego 3 punkty w spotkaniu z Resovią Rzeszów gdzie zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie:
Szybkość przeprowadzania akcji, pewność w pojedynkach 1 na 1, determinacja i zaangażowanie to elementy, którymi Czarni imponowali w tym spotkaniu. Od początku gospodarze przejęli inicjatywę czego skutkiem była szybko zdobyta bramka przez Macieja Pykosza. Nasz stoper najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i pokonał golkipera Resovii. Czarni grali bardzo dobrze. Od bramkarza, poprzez obronę i pomoc, aż do ataku działali jak dobrze naoliwiona maszyna.

Naszej drużyny nie złamała nawet wyrównująca bramka ponieważ za sprawą wspomnianego Szarka odpowiedzieliśmy na tę sytuację wprost genialnie. Damian Przewoźnik otrzymał podanie z prawej strony boiska, rozejrzał się i dostrzegł w polu karnym wbiegającego kolegę z zespołu. Nasz nominalny prawy obrońca na 15 metrze cudownie złożył się do tego podania i przewrotką pod poprzeczką umieścił piłkę w siatce. Strzał niezwykle precyzyjny i silny. Nie do obrony. Za głowę złapali się wszyscy, wliczając w to sędziów i samego strzelca bramki. Fantastyczny gol!
Czarni zasłużenie pokonali rzeszowian i po serii spotkań bez zwycięstwa zdobyli wreszcie 3 punkty.

...............................................................................................................................................................................

Kolejnym meczem, a zarazem ostatnim spotkaniem w tym sezonie przed własną publicznością była potyczka z Błękitnymi Ropczyce.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego 10 Naszych zawodników kończących karierę juniorską oraz trener Tomasz Maczuga, który również żegna się z zespołem otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki jako wyraz podziękowań za stworzenie wspaniałego zespołu, za wszystkie emocje i chwile radości, za wspaniałe występy na boisku i za oddanie dla tej drużyny.

Drodzy zawodnicy - wymienię jeszcze raz Wasze nazwiska:

• Jakub Frączek
  • Marcin Gajda
  • Dawid Mikołajewicz
  • Michał Presak
  • Damian Przewoźnik
  • Maciej Pykosz
  • Bartłomiej Rodak
  • Mariusz Szarek
  • Jakub Wyderka
  • Marek Żygłowicz

Dziękujemy za wszystko to co zrobiliście dla Nas i życzymy wszystkiego najlepszego w karierze seniorskiej.

Trenerowi Tomaszowi Maczudze dziękujemy za ogrom pracy jaki włożył w przygotowanie i prowadzenie tego zespołu i życzymy jak najlepszych wyników w roli szkoleniowca pierwszej drużyny Czarnych Jasło.

Jeśli chodzi o poziom sportowy to ten mecz nie był najwyższych lotów w Naszym wykonaniu. Zapamiętamy jedynie kolejne piękne bramki. Tym razem kapitalnymi uderzeniami popisali się Dawid Czyżowicz z około 30 metrów i Damian Przewoźnik z rzutu wolnego. Rywale również nie odstawali w tym elemencie. Patryka Piątkiewicza pokonali cztery razy z czego dwa trafienia były nieprzeciętnej urody: strzał pod poprzeczkę z 12 minuty i bramka na 3:2 dla gości z około 35 metrów.

Mimo porażki Czarni Jasło pozostają w grze o miejsca 4 -7. Przed ostatnim meczem (w Stalowej Woli) Nasz zespół ma na koncie 31 punktów i zajmuje 5 pozycję. Bezpośredni sobotni rywal czyli Stal ma na koncie dwa „oczka” więcej i plasuje się o jedną pozycje wyżej. Zwycięstwo Naszego zespołu pozwoli wyprzedzić rywali i ukończyć sezon na czwartej lokacie, w przypadku straty punktów zajmiemy miejsce piąte, szóste lub siódme. O tym zdecydują wyniki Siarki Tarnobrzeg z Ekoballem Sanok i Resovii Reszów ze Stalą Rzeszów.