Kosmiczni Czarni Jasło! Wisłoka Niegłowice na kolanach

Czarni Jasło po fenomenalnym meczu pokonali Wisłokę Niegłowice 9:1!. Z pewnością nikt nie spodziewał się takiej formy i takiego wyniku Naszej drużyny. Podopieczni Tomasza Maczugi zaprezentowali wybitną dyspozycję zdobywając tylko(!) 9 goli. Tylko, gdyż okazji na więcej była cała masa, a trener po meczu stwierdził, że... jest niezadowolony ze skuteczności. Nieprawdopodobne.

Strzelanie rozpoczął Damian Przewoźnik, który otrzymał podanie z prawej strony i z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Kolejna bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Akcję nieszczęśliwie wykończył obrońca z Niegłowic. Następnie swój popis rozpoczął Sowa, który zdobył dwie bramki. Obie w podobny sposób: przyjął piłkę tyłem do bramki na 16 metrze, odwrócił się i natychmiastowym strzałem umieścił piłkę w bramce. Do przerwy Naszej drużynie nie udało się podwyższyć prowadzenia mimo wielu świetnych okazji m.in. Kurdziela, Frączka i Rodaka. Bramkę natomiast zdobyli gospodarze. Pechowo w polu karnym interweniował Rodak, zagrywając futbolówkę ręką. Sędzia nie mógł postąpić inaczej jak podyktować rzut karny. Bardzo blisko obrony w tej sytuacji był Presak jednak nie udało się.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, golem rozpoczął Przewoźnik. Było to trafienie szczególnej urody. Damian pięknym uderzeniem lewa nogą sprzed pola karnego podwyższył wynik. W tym momencie było 5:1. Kolejnym zawodnikiem, który wpisał się na listę strzelców był Kurdziel, który zdobył niezwykłego gola. Piłka po jego strzale odbiła się od obu słupków i ostatecznie wpadła do bramki. Ostatnim akordem był popis Rodaka dla którego to kolejny hat-trick w tym okresie przygotowawczym. Bartek dwie bramki zdobył uderzeniem głową (asystowali Żygłowicz i Szarek), a trzecią w sytuacji sam na sam z golkiperem.
Na ogromną uwagę zasługuje fakt, że ostatnie 20 minut Czarni grali „na dwa konktakty”, pokazując totalną dominację w tym spotkaniu. Ostateczny wynik to 9:1 dla Czarnych.

SKŁAD: Presak - Czyżowicz D., Gajda, Pykosz, Żygłowicz - Wyderka, Przewoźnik. Czyżowicz B., - Konieczny, Kurdziel, Rodak
z ławki wchodzili - Maguda (br), Szarek, Sowa, Frączek, Musiał,

Nasi zwodnicy łapią coraz wyższą formę i jeśli wierzyć zapewnieniom sztabu szkoleniowego, że szczyt formy dopiero przed nami to o rundę wiosenną jesteśmy spokojni. Dotychczasowy bilans naszej drużyny jest imponujący: w sześciu meczach sparingowych Czarni zdobyli 29 bramek tracąc 10.