Porażka w derbach

Piłkarze Czarnych po niezwykle zaciętym spotkaniu ulegli w derbach drużynie Karpat Krosno 0:1 (0:0). W pierwszej połowie praktycznie żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji strzeleckiej.

Druga połowa była o wiele ciekawsza. Nasi piłkarze ruszyli odważniej do ataku, co zaowocowało wieloma okazjami. Świetne sytuacje marnowali Rodak (po doskonałej akcji prawą stroną Wójtowicza) i Żychowski (po dograniu z rzutu rożnego). Zdecydowanie najlepszą okazję do zmiany wyniku miał Przewoźnik, który w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie obok słupka.

Wydawało się, że bramka dla Czarnych jest kwestią czasu. Niestety – tylko się wydawało.

W 70 minucie po jednym z nielicznych kontrataków drużyny Karpat, kapitan Gości, Paweł Rymarowicz zgarnął piłkę na 20 metrze i uderzył w kierunku bramki. Na nasze nieszczęście lot futbolówki przerwał Gajda kierując ją do własnej siatki, kompletnie myląc Szostaka.

Czarni chcieli odpowiedzieć, jednak zabrakło szczęścia pod bramką rywali.

Okazja do rehabilitacji już w najbliższą niedzielę w Dębicy. Czarni podejmą tamtejszą Wisłokę.

Skład: SZOSTAK,  SZAREK,   GAJDA,   ŻYCHOWSKI,   ŻYGŁOWICZ [c),   WYDERKA,   PRZEWOŹNIK,   STELMACH, KURDZIEL (KONIECZNY K. 72),   KONIECZNY R.(WÓJTOWICZ 41'),   RODAK

60' - ż.k.  Stelmach