Porażka w derbach

Czarni Jasło przegrali derbowy pojedynek z Karpatami Krosno 0:3. Mecz można opisać dosłownie dwoma słowami: Dominacja gości. Jednak nie będę minimalistą i zdecyduję się na szerszy opis.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli piłkarze Karpat. Najbliżej zdobycia bramki byli w 15 minucie jednak chybili z rzutu wolnego. Nasi zawodnicy próbowali wychodzić z kontratakami lecz nieskutecznie. W 22 minucie goście otworzyli wynik spotkania. Po ładnym uderzeniu z woleja gola zdobył Orzechowski. Do przerwy wynik i obraz gry się nie zmienił.
W drugiej połowie można było zauważyć niewielką poprawę w grze Czarnych. Wreszcie pojawiły się strzały…

Niestety dzisiejszego dnia nie mieliśmy argumentów na twardą, szybką i zdecydowaną grę gości, którzy dołożyli jeszcze dwie bramki i zasłużenie wywieźli z Jasła 3 punkty.

Trudno na gorąco oceniać postawę zawodników. Kibice na pewno mają powód do niepokoju gdyż nie funkcjonuje to najlepiej. Coś nie działa jak powinno, pewien element zawodzi i to powoduje, że drużyna nie prezentuje oczekiwanego poziomu. Teraz należy spokojnie przyjrzeć się sytuacji, wyciągnąć wnioski i naprawić szwankującą część w tej machinie.

Nie można stwierdzić, ze zawodnicy nagle zapomnieli grać w piłkę, nie można też wyciągać pochopnych wniosków, zarzucać zawodnikom oraz trenerowi braku zaangażowania. Drużyna przechodzi przez trudny okres i należy się jej wsparcie. Wierzymy że karta się odwróci i czeka nas jeszcze wiele powodów do radości.

Czarni – Karpaty 0:3

0-1 - 22’Patryk Orzechowski
0-2 - 64’Marcel Drozd
0-3 - 84’Patryk Orzechowski