UWAGA! Karpaty Krosno ukarane walkowerem

Karpaty Krosno zostały ukarane walkowerem za występ nieuprawnionego zawodnika. Sprawa dotyczy meczu 18 kolejki Podkarpackiej Ligi pomiędzy wspomnianymi Karpatami a Stalą Nowa Dęba. Na boisku lepsi byli krośnianie (zwyciężyli 5:2) lecz w ich zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik. Wobec czego wynik został zweryfikowany jako zwycięstwo poprzez walkower drużyny z Nowej Dęby.
Taki obrót sprawy spowodował niezwykle ciekawy układ w tabeli. Przewaga Karpat Krosno nad Stalą Nowa Dęba zmalała do dwóch punktów, a nad Polonią Przemyśl do 4 "oczek". Oznacza to, że walka o utrzymanie nabiera rumieńców. W tej sytuacji kluczowym meczem może okazać  się pojedynek w 21 kolejce pomiędzy  Karpatami Krosno a Polonią Przemyśl. Emocje zwiększa dodatkowo fakt, iż istnieje prawdopodobieństwo, że z ligi spadną 3 drużyny (stanie się tak jeśli w przypadku spadku Stali Rzeszów  z Centralnej Ligi Juniorów, awansu do niej nie wywalczy zwycięzca naszej ligi). Zapowiada to niesamowitą walkę w dolnych rejonach tabeli.

Wobec tej sytuacji zmienia się warunek potrzebny Czarnym Jasło do utrzymania. Nasza drużyna w najbliższych 3 kolejkach musi wywalczyć 2 punkty, aby zapewnić sobie pozostanie w lidze.