Zdecydowane zwycięstwo Czarnych (GALERIA)

Czarni Jasło w kolejnym meczu testowym bardzo pewnie pokonali juniorską ekipę Ostoi Kołaczyce 5:1. Mecz odbył się na boisku bocznym przy ul. Śniadeckich.

Podopieczni Tomasza Maczugi bardzo agresywnie i ofensywnie rozpoczęli to spotkanie. Już po pięciu minutach prowadzili 1:0. Autorem bramki był Jakub Frączek, który lada moment zostanie naszym zawodnikiem. Kuba dobił z kilku metrów odbity strzał Damiana Przewoźnika. Czarni Jasło nie zamierzali odpuszczać i nadal atakowali. Po kilku okazjach m.in. Czyżowicza i Kurdziela sprawy w swoje ręce wziął Sowa, który otrzymał piłkę na 20 metrze i bez zastanowienie uderzył pod porzeczkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie mimo ogromnej przewagi gospodarzy. Nieskuteczni jednak byli Rodak, Kurdziel i Przewoźnik.

DO PRZERWY 2-0

W drugiej części gry Czarni nadal atakowali, a goście ograniczali się jedynie do kontrataków.
W 52 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Bogumił Czyżowicz i po ogromnym zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował obrońca z Kołaczyc. Goście starali się atakować jednak nie potrafili przenieść na dłużej ciężaru gry na połowę Czarnych. Wraz z upływem czasu na boisko wkradało się coraz więcej chaosu, a gra sprowadziła się do walki, głównie w środkowej strefie.Mimo tego Nasi zawodnicy zdołali jeszcze 2 razy "ukąsić" przeciwnika.
W 65 minucie fantastycznym kilkudziesięciometrowym podaniem popisał się Cyran, a akcje wykończył Rodak, lobując bramkarza, a w końcówce meczu Czarni dołożyli piątą bramkę. Ostro faulowany był Bogumił Czyżowicz lecz sędzia zastosował przywilej korzyści gdyż przy piłce utrzymał się, występujący gościnnie w Naszej drużynie,Michał Gabryel, który,podobnie jak Maciej Sowa w pierwszej połowie,uderzył bez zastanowienia zza pola karnego. Niestety gospodarzom nie udało się zachować czystego konta, gdyż w ostatniej minucie z rzutu wolnego trafił Skórka.

To już czwarty sparing Czarnych Jasło podczas zimowych przygotowań. Forma ciągle rośnie, po zawodnikach widać świeżość i mimo braku kilku zawodników drużyna pokazuje, że jest mocna.
Kolejny sparing już w niedzielę. Przeciwnikiem będzie seniorska drużyna Nieplanki Niepla.

Skład: Maguda - Czyżowicz D., Gajda, Pykosz, Żygłowicz - Czyżowicz B., Przewoźnik - Kurdziel, Sowa, Frączek, Rodak
z ławki wchodzili: Kiszka, Mikołajewicz, Koś, Cyran i Gabryel