Pogrom w Sobniowie. Stelmach-SHOW, asystent Żygłowicz

Czarni Jasło rozgromili na wyjeździe drużynę OKS Sobniów 8:2. Mecz trwał 2X35 min.

Świetny mecz rozegrał Stelmach, który strzelił 4 bramki i zaliczył asystę.

Już w 6 minucie karnego na bramkę zamienił Michał Gabryel, po tym jak wcześniej był faulowany w polu karnym.

Czarni naciskali, ale na kolejną bramkę czekali do 23 min kiedy to po ładnym dośrodkowaniu Koniecznego piłkę do bramki skierował Szarek. 9 minut później było już 3:0. Wtedy do akcji wkroczył główny bohater dzisiejszego wieczoru - Jakub Stelmach. Przejął piłkę na 20 metrze i uderzył nie do obrony.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0, choć okazji do zdobycia bramek nie brakowało.

Drugą część spotkania Czarni rozpoczęli z jeszcze większym impetem niż pierwszą. Po niespełna minucie od rozpoczęcia było już 4:0. Świetny rajd przeprowadził lewą flanką Żygłowicz, wyłożył piłkę do Rodaka, a ten mierzonym strzałem pokonał Kodzisa.

Czarni nie zamierzali odpuszczać. 41 minuta: Stelmach do Gabryela, pusta bramka i jest 5:0.

Miedzy 44 a 53 minuta oglądaliśmy Show w wykonaniu Stelmacha.

Najpierw po minięciu jak tyczki obrońców przeciwnika, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kuba podwyższa na 6:0, później ładnym strzałem zza pola karnego po raz kolejny pokonuje bramkarza a 53 minucie kompletuje klasycznego hat-tricka.

Nie można zapomnieć o Żygłowiczu i jego świetnych dograniach bez których nie byłoby bramek Stelmacha.

W końcówce Czarni nieco odpuścili, co wykorzystali gospodarze. Najpierw po rzucie wolnym bramkę zdobył Buba, a w ostatniej minucie kontratak zakończył Czyżowicz.

Po meczu krótkiego komentarza udzielił trener Ryszard Skuba: "Ten mecz był bardzo potrzebny. Jest to okazja do przećwiczenia nowych rozwiązań. Jestem zadowolony z postawy zawodników. Teraz skupiamy się na meczu z Glinikiem Gorlice."