Kolejna porażka Czarnych Jasło

W niedzielę 5 października w ramach 8 kolejki Czarni Jasło zmierzyli się z Igloopolem Dębica. Dla Czarnych był to pierwszy mecz od dwóch tygodni, gdyż ostatni mecz z Gryfem Mielec został przełożony. O wiele mniej czasu na regenerację i przygotowanie formy mieli zawodnicy Igloopolu, ponieważ w zeszłą środę rozegrali zaległy mecz I kolejki z Resovią Rzeszów. Nie przeszkodziło im to dzisiaj  w zdobyciu 3 punktów. Igloopol wygrał zasłużenie, a nasi zawodnicy praktycznie nie stworzyli zagrożenia pod bramką rywali.

Jedyną dobrą okazję miał Rodak, który na początku spotkania zaatakował obrońców zmuszając ich do popełnienia błędu, jednak w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Mecz na początku był wyrównany, ale z biegiem czasu goście "rośli w siłę". W  13 minucie w  beznadziejnej sytuacji kapitalnie zachował się Marszałek, który najpierw wybronił sytuację sam na sam, a po chwili dobitkę rywala.

W 26 minucie bramkę zdobyli goście. Był to tzw. "gol z niczego". Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, prosty błąd w kryciu i Marszałek wyjmował piłkę z siatki. Pomimo jeszcze kilku prób z obu stron wynik nie uległ zmianie i do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0:1.

Druga połowa połowa przyniosła jeszcze 2 bramki. W 65 minucie, po kolejnym stałym fragmencie gry i błędzie w kryciu, pada druga bramka, 8 minut później Szarek sfaulował przeciwnika i po rzucie karnym Marszałek 3 raz zostaje pokonany.

Nasi zawodnicy muszą wyciągnąć wnioski z tej porażki skupiając się w szczególności na grze obronnej przy stałych fragmentach. Oprócz tego należy zwrócić również uwagę na grę w ofensywie. Statystyka w tym elemencie nie jest dla Czarnych korzystna: ostatnią bramkę nasi zawodnicy zdobyli... 7 września.

Skład :  MARSZAŁEK,  SZAREK (73' KONIECZNY K.),  GAJDA,  ŻYCHOWSKI,  ŻYGŁOWICZ [c],  WYDERKA, MITORAJ,  STELMACH,  PRZEWOŹNIK (62' CZYŻOWICZ),   KURDZIEL (62' KONIECZNY R.),  RODAK