Wysoka porażka Czarnych

Czarni Jasło w swoim drugim meczu testowym ulegli na wyjeździe Gaudium Łężyny 0:5.

Początek pierwszej  połowy to w miarę wyrównane spotkanie. Z obu stron nie brakowało znakomitych okazji do zdobycia bramki. Z biegiem czasu zaznaczała się jednak przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki. Piłkarze Gaudium atakowali coraz groźniej lecz dobrze funkcjonowała obrona Czarnych, która została przełamana dopiero w 32 minucie i to za sprawą przepięknego uderzenia z powietrza z ok. 20 metrów. Czarni starali się odpowiedzieć na tego gola lecz brakowało skuteczności. Najlepszą okazję zmarnował Rodak, który nie trafił w sytuacji sam na sam.
Druga połowa rozpoczęła się od dwóch szybkich bramek gospodarzy i w zasadzie to zakończyło ten mecz. Mimo prób, Naszej drużynie nie udało się pokonać bramkarza rywali, a ci kontratakowali i dokładali kolejne gole. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 5:0.
Z każdego wyniku należy wyciągać wnioski. Po to właśnie rozgrywane są sparingi, aby przetestować różne warianty oraz ustawienia i dowiedzieć się co jeszcze można poprawić i zmienić w swojej grze. Prawdziwe emocje zaczną się 20 sierpnia i dopiero wtedy na poważnie będzie można ocenić drużynę.
Tymczasem przygotowujemy się do kolejnego meczu testowego. Za tydzień podejmiemy ekipę LKS-u Czeluśnica.

SKŁAD – Presak - Konieczny, Gajda, Pykosz, Żygłowicz – Wyderka, Czyżowicz D., - Rodak, Frączek, Mikołajewicz, Kurdziel
z ławki wchodzili: Kiszka, Wójtowicz, Czyżowicz B.