Czarni wygrywają w Czeluśnicy

Czarni Jasło w swoim trzecim sparingu pokonali LKS Czeluśnica 1:0.  Był to mecz na wysokim poziomie, który obfitował w wiele dogodnych okazji z obu stron. W pierwszej połowie Czarni stworzyli sobie cztery bardzo groźne sytuacje lecz ani Rodak, ani Mikołajewicz, ani też Frączek nie potrafili pokonać bramkarza.  Gospodarze odpowiedzieli dwoma kontratakami lecz na posterunku był Paweł Kiszka.
Wysokie tempo meczu kosztowało zawodników sporo sił. W efekcie tego w drugiej połowie mecz znacznie "zwolnił".  Obie drużyny starały się długo utrzymywać przy piłce i kontrolować przebieg meczu.  Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, Czarni przyspieszyli.  W ostatniej meczu błąd obrońców wykorzystał Jakub Frączek i mając przed sobą tylko bramkarza podał do Rodaka, a ten nie zwykł marnować takich sytuacji. Gospodarzom pozostały sekundy na wyrównanie i prawie im się to udało lecz znakomitą interwencją w polu bramkowym popisał się Presak, który w tylko sobie znany sposób sparował strzał z bliskiej odległości.
To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Tomasza Maczugi w tym okresie przygotowawczym. Na uwagę zasługuje dobra gra w defensywie oraz postawa obu bramkarzy. Poprawy natomiast wymaga skuteczność.

Skład:
Kiszka (46' Presak) - Koś, Gajda, Pykosz, Konieczny - Wyderka, Czyżowicz, Mikołajewicz, Testowany zawodnik -  Frączek, Rodak,